Kuter – poseká, pomelie, pomieša

Väčšina profesionálnych kuchárov zdieľajú názor používania vlastných rúk namiesto všelijakých robotov a iných mechanických zariadení, ktoré sa ťažko skladajú a ešte ťažšie čistia. Sú však úkony, pri ktorých je rozumnejšie použiť techniku, keď ju máme k dispozícií, s ktorou sa zrýchli a zjednoduší práca v kuchyni a príprava kvalitných jedál.

Medzi takéto úkony patrí napríklad výroba múčky z mandlí, orechov ; rozsekanie zeleniny na drobné kúsky; výroba šalátov, omáčok; atď. Na tieto účely je vyvinutých už veľa mixerov a podobných zariadení. Existuje však jeden stroj, ktorý je špecialista týchto prác. Volá sa kuter. Určite ste sa sním už stretli, a poznáte jeho fungovanie, len ste ho doteraz nepovažovali za dôležité. Je to jednoduché zariadenie z nerezovou nádobou v ktorej sú umiestnené dva zahnuté nože, ktoré existujú vo viacerých druhoch napríklad na sekanie, šľahanie, miešanie, miesenie, atď.

Na videu je predstavené jeho jednoduché použitie na sekanie už spomenutých mandlí a orechov, ale aj mletie mäsa a iných ingrediencií. Dajú sa na ňom nastaviť dva rýchlosti a jedno tlačidlo PULSE s ktorým viete nastaviť silnejšie otáčky. Medzi výhody patrí aj jednoduché čistenie. Tým, že patrí medzi malé zariadenia, nezaberajú veľa miesta v kuchyni. S kutrom od firmy Fimar budete určite spokojný a budú spokojný a nadšený aj Vaši hostia, keď ochutnajú Vaše chutné tvorby pomocou tohto zariadenia.