V stopách dokonalého ručného ponorného mixéra

Všakže je to skvelý pocit počuť od Vašich hostí, že: „Vaše jedlo chutí najlepšie na svete!“ Na dosiahnutie tohto cieľa sa musíte najprv vyznať vo svete pretlakov a kašovitých jedál a k tomu príde vhod jedna užitočná pomôcka. Zaberá menej miesta ako väčší mixér, má mnoho ďalších funkcií, je ľahko čistiteľný a je prakticky nenahraditeľný v kuchyni.

V nasledujúcich videách Vám ukážeme ručné ponorné mixéry počas prevádzky. Jeho zásluhy by som mohol menovať veľmi dlho, pretože s ním môžeme rozmixovať zeleninu, ovocie, mäso, polievky, atď. Nemusíme použiť toľko nádob pretože nie je nutné prelievať potravinu a môžeme ju mixovať aj vo varnej nádobe. Stačí umyť iba miešaciu hlavicu mixéra. V nasledujúcej časti preskúmame 5 dôležitých faktorov, na základe ktorých si budete môcť vybrať pre seba ten najvhodnejší mixér.
1. Vhodný výkon
Nie je jedno, ako si poradí náš mixér s ovocím s menšími zrnkami, s tvrdšími zrnkami alebo so silno vláknitým mäsom a preto je veľmi dôležité vybrať si mixér s vysokým výkonom, ktorý za krátky čas vykoná prácu efektívne.

2. Pohodlné používanie
Nie je jedno, ak počas ušľahania šľahačky alebo vaječného krému máme k dispozícií ručný mixér od ktorého za krátky čas začneme cítiť bolesť v dlani a od neustáleho držania tlačidla chcú odpadnúť naše prsty. Preto je veľmi dôležité používať ručný mixér, na ktorom sú tlačidlá umiestnené prakticky a môžeme ho držať pohodlne.

3. Praktické funkcie
Pri kupovaní ručného mixéra je potrebné si dobre zvážiť a premyslieť, aké kuchynské nástroje chceme nahradiť ak sa rozhodneme pre kompletný balík lebo nie je jedno koľko minieme zvlášť na kuchynský robot a koľko na kuchynský mixér. Jedna sada totižto môže obsahovať okrem hlavice mixéra aj hlavicu pre šľahanie.

4. Drôtový alebo akumulátorový mixér
Čoraz viacej z nás už nie sú schopný zniesť v domácnosti tú kopu zamotaných drôtov a uprednostňujú bezdrôtové kuchynské stroje. Našťastie v kategórií ručných mixérov sa tiež nájdu také, ktoré fungujú s batériou.

5. Nerezová oceľ alebo umelá hmota
Samozrejme, že veľmi dôležitým aspektom je materiál z ktorého sa vyrába samotný stroj. Stroje zhotovené z nerezovej ocele sú odolnejšie ako tie, ktoré sa vyrábajú z umelej hmoty…ale to sa samozrejme odráža aj na cene.